fbpx

1123 Dog Hill Lane

Wilson, KS 67490

+34 785 658 5316

24/7 Customer Support

Mon - Fri: 9:00 - 17:30

Online store always open

pánské prsteny

Jak zjistit velikost prstenu?

Zjistit správnou velikost prstenu, tak aby ani netlačil ani nepadal, je důležité.

Při správné velikosti prstenu by se měla lehce hrnout kůže při přetahování kroužku přes větší kloub prstu, aby pod kloubem seděl pohodlně. Při větší velikosti prstenu (přes kloub lze nasadit s rezervou), hrozí ztráta šperku. Zároveň by se prsten neměl nasazovat obtížně s příliš velkým tlakem, to může vést k tomu, že půjde špatně sundat.

Průměr prstu se může během dne mírně měnit v závislosti na tom, co jste právě dělali nebo v závislosti na teplotě. Doporučujeme proto měřit velikost spíše v odpoledních hodinách, kdy jsou vaše ruce zahřáté a přivyklé běžnému dennímu rytmu, aby vás prsten později příliš netlačil. Nejpřesněji vaši velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a ne bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

Je obvyklé, že u praváků bývají prsty na pravé ruce tlustší a na levé tenčí, i s tím je potřeba počítat.

Co je vlastně velikost prstenu?

Zajímá vás, jak zjistit velikost prstenu, proto je důležité pochopit, co to vlastně velikost prstenu je. 

Velikost prstenu je délka vnitřního obvodu prstenu v milimetrech.

Velikost prstenu 52 tak tedy znamená, že prstýnek má ve svém vnitřním obvodu přesně 52 mm.

jak zjistit velikost prstenu měřící proužek

Jak tedy zjistím velikost prstenu?

Na to existuje několik metod. Některé jsou přesné a tím pádem i více vhodné (měření ve zlatnictví nebo u výrobce), protože se tak vyhnete pozdějším komplikacím, kdyby bylo nutné změnit velikost již hotového prstenu. 

A/ ODBORNĚ – zlatnictví
Měřící kroužky – jedná se o sadu kroužků obsahující jednotlivé velikosti prstenů. Sami si tak vyzkoušíte, která velikost vám padne nejlépe. Zjistíte tak naprosto přesnou velikost vašeho prstu. Tuto variantu vřele doporučujeme.

Měřící trn – ve zlatnictví nebo u odborníka vám dokáží změřit velikost  přineseného prstenu, který vám sedne, a to pomocí měřícího trnu, na který se prstýnek navlékne a na stupnici se odečte velikost prstenu.

B/ LAICKY
Existují ale i způsoby, jak můžete změřit vaši velikost prstenu z pohodlí svého domova. Může se stát, že nebudou zcela přesné, my, výrobci, jsme ale schopni upravit velikost většiny prstenů, pokud nebude správně sedět.
Rozmyslete si, na kterém prstě budete prsten nosit. Jestli na prsteníčku nebo na prostředníčku. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku.

U širších a masivních prstenů je vhodnější objednat o jedno číslo větší velikost!

Měřící proužek – z papíru. Proužek si vystřihněte a omotejte kolem prstu.

Pokud použijete předtištěný měřící proužek, velikost prstenu ihned uvidíte.

Proužek nesmí být na prstě příliš utažen, ale ani příliš volný. Myslete na to, že prsten musí být větší než kloub na prstu, aby šel nasadit.
Vaši velikost pak můžete odečíst na proužku v místě zástřihu.

Měřící kroužek – plastový, nastavitelný. Jedná se o velice pohodlnou variantu z bezpečí domova. Kroužek lze objednat na našem eshopu a doma si velikost prostě změřit. Jedná se o přesnější variantu než je papírový proužek, protože tvarem je podobný hotovému prstenu a lépe se z něj čtou už konkrétní velikosti prstenu.

Měřící kroužek si můžete zakoupit v našem eshopu ZDE.

Můžete si také změřit vnitřní průměr prstenu, který už vlastníte:

Stále si nejste jisti?

Napište nám! Rádi vám poradíme na info@galleonbay.cz